Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ruce jsou naší vizitkou a dobře upravené nehty třešničkou na celém vzhledu.

nehty

 Aby nehty byly krásné, pevné a zdravé, potřebují dodávat spoustu vitaminů. Nejdůležitější pro jejich pevnost je vitamin A, bez něj se naše nehty snadno zlomí. Chybí-li vám železo, poznáte to také na nehtech. Vytvářejí se na nich prohlubně a jsou celkově velmi křehké. Jestliže se vám na nich objevují bílé skvrnky, pak vězte, že vaše tělo volá po doplnění zinku.

Na našem trhu najdete celou řadu přípravků pro ošetřování nehtů. Nejrůznější balzámy, gely na šetrné odstranění kůžičky, ochranné krémy, výživné olejíčky nebo nejrůznější zpevňující laky by měly mít ve vaší domácí kosmetice zcela určitě své místo.

A jak nehty správně upravit? Ruce si nejprve odmočte v teplé vodě. Přidáte-li k tomu i pár kapek citronu, posílíte zároveň nehty. Poté si pomocí špachtličky zasuňte kůžičku kolem nehtů. Nehty byste měli zkracovat pouze pilníkem, nikoliv stříhat nůžkami. Ovšem pilník musí být opravdu kvalitní. Tupý vám nehty roztřepí a zničí. Výborné jsou například papírové pilníky.

Poté nehty přeleštěte, lak vám bude lépe držet. Nejprve použijte lak podkladový, který v sobě mívá vitaminy a minerály, a teprve na něj naneste barevný lak. Trápí-li vás krátké nebo buclaté nehty, zkuste je nalakovat tak, aby lak nedosahoval až ke kraji. Opticky se vám nehty prodlouží.

 

Gelové nehty

Proč volit nehtovou modeláž


Modeláž nehtů je doporučována z důvodu estetického a z důvodu slabých a lámavých přírodních nehtů. Pěstěné ruce a nehty jsou vaší vizitkou a pokud nemáte od přírody krásné nehty a chcete to změnit, volte nehtovou modeláž.

Gelové nehty napořád


Umělé nehty se musí doplňovat. Častost doplnění je individuální, záleží na rychlosti růstu vašeho nehtu, ale je to zhruba 3-4 týdny. Po první modeláži mohou vaše nehty růst rychleji.

Mohou se aplikovat na jakoukoliv velikost i tvar nehtu. Gelové nehty se tvoří nanášením vrstev gelu na přírodní nehty. Vzájemně se spojí a ztvrdnou v pevný nehet. Nehty tuhnou působením ultrafialového světla v UV lampě. Mezi umělými nehty mají gelové nehty nejpřirozenější vzhled – vypadají jako vaše vlastní, jen jsou delší a pevnější a lak na nich vydrží opravdu dlouho. Gelové nehty vám ušetří spoustu času v péči o pěstěné ruce.

Gelové nehty jsou pružné a pro Váš vlastní nehet částečně prodyšné. Vzhled gelových nehtů je více přirozenější než u akrylových nehtů. Současné gelové systémy jsou vyrobené bezkyselinových materiálů a to dává možnost dlouhodobému nošení bez neblahého vlivu na zdraví.

Co nehtíkům nevadí:

Mytí nádobí, nápor při běžném používání rukou, zkracování pilníkem k tomu určeným, běžné mycí a čistící prostředky, mořská voda.

Co gelové nehty nemají rády:

Savo, mráz, nárazy a velký tlak ( při otvírání auta, obouvání...), jakékoli pokusy o zkracování nůžkami, či jakkoli jinak než pískovým pilníkem.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář